Odia news portal

ବଲିଉଡରେ ନାଁ କରିବାକୁ ଅଧାରୁ ପାଠ ଛାଡିଥିଲେ ଦିଶା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଦିଶା ପଟାନୀ ଆଜି ତାଙ୍କର ୨୯ ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି। ସେ ୧୩ ଜୁନ୍ ୧୯୯୨ ରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ବରେଲିରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଦିଶାଙ୍କ ବାପା ଜଗଦୀଶ ସିଂହ ପଟାନୀ ଜଣେ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ହୋଇଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ମା ଜଣେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ନିରୀକ୍ଷକ। ଗ୍ଲାମର ଦୁନିଆ ପ୍ରତି ଦିଶାଙ୍କ ଆଗ୍ରହ ତାଙ୍କ ବାପା-ମାଙ୍କଠାରୁ ଭିନ୍ନ ଥିଲା ଏବଂ ଆଜି ସେ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ସୃଷ୍ଟି କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଦିଶା ପଟାନୀଙ୍କ ବଡ ଭଉଣୀ ଖୁସବୁ ପଟାନୀ ଭାରତୀୟ ସେନାରେ ଅଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ବଡ଼ ଭଉଣୀଙ୍କ ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରାୟତଃ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥାଏ । ଦିଶା ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂରେ ଅଧ୍ୟୟନ କରିଛନ୍ତି। ସେ ତାଙ୍କର ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷା ବରେଲିରୁ କରିଥିଲେ । ଆଗକୁ ସେ ଆମିଟି ୟୁନିଭରସିଟିରେ ଆଡମିଶନ ନେଇ ବି.ଟେକ୍ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ତଥାପି, ସେ ଗ୍ଲାମର୍ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ କ୍ୟାରିୟର୍ କରିବା ପାଇଁ ପାଠପଢା ମଝିରୁ ଛାଡି ଦେଇଥିଲେ ।

ଦିଶା ୨୦୧୫ ରେ ତେଲୁଗୁ ପିଲ୍ମ ‘ଲୋଫର୍’ ସହିତ ନିଜର କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ସେହି ବର୍ଷ ସେ ଟାଇଗର ଶ୍ରଫଙ୍କ ସହ ମ୍ୟୁଜିକ୍ ଭିଡିଓ ‘ବେଫିକ୍ରା’ରେ କାମ କରିଥିଲେ। ସେ ନୀରଜ ପାଣ୍ଡେଙ୍କ ‘ଏମଏସ୍ ଧୋନି: ଦ ଅନଟୋଲ୍ଡ ଷ୍ଟୋରୀ’ ସହିତ ବଲିଉଡରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ବ୍ରେକ୍ ପାଇଥିଲେ। ଏହି ଫିଲ୍ମଟି ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ ବାୟୋପିକ୍ ଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ସେ ତାଙ୍କ ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ୍ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ।

ଦିଶା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ‘ବାଗୀ ୨’, ‘ଭାରତ’, ‘ମଲଙ୍ଗ’, ‘ବାଗୀ ୩’ ‘ଏବଂ’ ରାଧେ ‘ଭଳି ଫିଲ୍ମ କରିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଦିଶାଙ୍କ ନାମ ଟାଇଗର ଶ୍ରଫଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଦୁହେଁ ପ୍ରାୟତଃ ଡିନର୍ ଡେଟ୍ ଠାରୁ ସପିଂ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏକାଠି ଦେଖାଯାଆନ୍ତି, ତେବେ ଦିଶା ଏବଂ ଟାଇଗରଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେହି ମଧ୍ୟ ନିଜ ସମ୍ପର୍କକୁ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ସ୍ୱୀକାର କରିନାହାଁନ୍ତି।

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.